Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych Cecil W. Jackson

ISBN:

Published:

Hardcover

234 pages


Description

Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych  by  Cecil W. Jackson

Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych by Cecil W. Jackson
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 234 pages | ISBN: | 6.19 Mb

Jak wykrywać oszustwa księgowe? Nie bądź pracownikiem etatowym lekceważącym znaki ostrzegawcze i tracącym swoją posadę, gdy kolejny Enron runie w przepaść. Nie bądź inwestorem, który kupuje akcje wspaniale prosperującej firmy tuż przed spektakularnąMoreJak wykrywać oszustwa księgowe?

Nie bądź pracownikiem etatowym lekceważącym znaki ostrzegawcze i tracącym swoją posadę, gdy kolejny Enron runie w przepaść. Nie bądź inwestorem, który kupuje akcje wspaniale prosperującej firmy tuż przed spektakularną katastrofą. Nie rezygnuj z dotychczasowej, spokojnej pracy, aby przyłączyć się do najnowszej, cudownie rokującej spółki ? tylko po to, aby po paru miesiącach trafić na bruk. Fascynująca lektura dla audytorów, inwestorów giełdowych, akcjonariuszy, a także dla studentów rachunkowości.

Książka szczegółowo i przystępnie odsłania kulisy największych oszustw sprawozdawczości finansowej na rynku amerykańskim. Na przykładach prawdziwych skandali autor ilustruje 20 najczęściej wykorzystywanych metod zawyżania zysków i ukrywania długów przez spółki.

Po tej lekturze Czytelnik z łatwością nauczy się rozpoznawać, czy badane sprawozdania finansowe są autentyczne, czy też należą raczej do świata bajek. Autor szczegółowo wyjaśnia każdą sztuczkę księgową, wplatając historię rozwoju i upadku firmy, w której dany trik zastosowano, oraz fascynujące biografie menedżerów, którzy popełnili przestępstwo. Każdy rozdział zawiera informację konieczną do rozpoznania sygnałów zagrożenia, które są często zawoalowane w sprawozdaniach finansowych- sygnały te ostrzegają o tym, że przedstawiona sytuacja spółki może być czystą iluzją, efektem zaczarowanej sprawozdawczości finansowej.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych":


dogtrainingcenter.pl

©2013-2015 | DMCA | Contact us